starsze wiadomości


ŚWIĘTO LUDOWE W GMINIE MOŃKI
15 maja 2016 obchodziliśmy Święto Ludowe także w Mońkach. Rozpoczęliśmy Mszą Święta w Kościele Świętego Brata Alberta w Mońkach. Następnie kontynuowaliśmy obchody na tradycyjnym spotkaniu grillowym. Dziękuję wszystkim gościom za liczne przybycie oraz sympatyczną atmosferę zabawy.
Naszymi gośćmi honorowymi w tym roku byli: poseł na Sejm Mieczysław Kazimierz Baszko, przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Mieczysław Bagiński, członek zarządu województwa Stefan Krajewski, profesor Adam Czesław Dobroński, radny sejmiku Andrzej Zbigniew Koronkiewicz oraz wielu innych zasłużonych dla Stronnictwa działaczy i członków.


PAKT DLA ZDROWIA

Polskie Stronnictwo Ludowe proponuje długofalowy, ponadpartyjny „Pakt dla zdrowia", koncentrujący wspólny wysiłek personelu medycznego, rządu, samorządów lokalnych oraz przedsiębiorców w celu poprawy działania systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Życie i zdrowie człowieka jest dobrem najwyższym i z tego powodu PSL wnioskuje do przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego o zwołanie posiedzenia Rady w związku z podjęciem natychmiastowych działań.

PSL po wysłuchaniu opinii przedstawicieli pacjentów, reprezentantów zawodowych i organizacji medycznych, środowiska akademickiego, ekspertów oraz przedsiębiorców, w zgodzie z dotychczas wypracowanymi postawieniami i uchwałami formułuje następujące zadania i cele polityki zdrowotnej: więcej ....
Obchody 3 Maja Święta Konstytucji w Mońkach
W 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kościele M.B. Częstochowskiej odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. Pod dwoma pomnikami złożono wiązanki kwiatów.
W uroczystościach wzięli także udział ludowcy: przedstawiciele wszystkich pokoleń mieszkańców moniecczyzny
więcej........

Zawody Kolarskie Mońki 3 Maja 2016

Z okazji Święta 3 Maja do Moniek przyjechały bardzo silne grupy kolarskie z kilku województw, był to pierwszy Ogólnopolski Kolarski Wyścig Szosowy.
Organizatorem wyścigu szosowego był: Burmistrz Moniek, Moniecki Ośrodek Kultury, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski w Białymstoku, LKS Promień Mońki oraz Orzeł Przytulanka.

ŚWIĘTO LUDOWE - ŻYCZENIA PSL

Historia obchodów Święta Ludowego sięga początków XX wieku. To Święto zawsze łączyło i nadal jednoczy naszą wielką ludowcową rodzinę. Dla wszystkich członków Polskiego Stronnictwa Ludowego ta wspólnota jest niezwykle istotna. To odróżnia PSL od innych partii. ..... WIĘCEJ

DOBRA EMERYTURA

- PROJEKT OBYWATELSKI PSL
- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy złożyli swój podpis, którzy poparli ten projekt, którzy namawiali nas do tego, żebyśmy nie poddawali w walce o dobrą emeryturę dla Polaków. Prosili nas o to rodacy; mieszkańcy miast, miasteczek wsi ..... WIĘCEJ
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA
z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka przyjmijcie serdeczne podziękowania oraz wyrazy wdzięczności za lata bezinteresownej, ofiarnej i szlachetnej służby. Przyświecają Wam przepiękne idee, które czerpiecie bezpośrednio od swego patrona Świętego Floriana...WIĘCEJ

90 ROCZNICA PUCZU WOJSKOWEGO

PIŁSUDSKI KRWAWO PRZEJMUJE WŁADZĘ
Dzięki inicjatywie PSL Sejm upamiętnił ofiary zamachu majowego minutą ciszy, a przedstawiciele ruchu ludowego złożyli kwiaty....

Prezes PSL najstarszej partii politycznej w Polsce: Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił w Sejmie projekt „Ustawy Konsensualnej" - rozwiązującej konflikt wokół Trybunału konstytucyjnego. Uwzględnia on postulaty wszystkich stron sporu i został pozytywnie przyjęty przez środowiska prawnicze.
więcej .....

18 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach. więcej ....

WYBRANE UCHWAŁY RN PSL z dnia 2.kwietnia.2016
Stanowisko PSL w sprawie:
1050 Rocznicy Chrztu Polski,
90 rocznicy zamachu majowego,
wmocnienia roli samorządu lokalnego
więcej .....
PSL ZANIEPOKOJONE BRAKIEM DIALOGU SPOŁECZNEGO W POLSCE
Określanie ludzi protestujących przeciw rządowi mianem zdrajców (przez czołowych polityków pisu), tworzy w kraju głębokie podziały i zamyka drogę do dialogu społecznego. Tak osoby odpowiedzialne nie powinny postępować, szczególnie te odpowiedzialne za losy kraju

PSL CHCE WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTUR DLA ROLNIKÓW
Obecnie jest to 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn. Przepisy te wygasają 31 grudnia 2017 roku. PSL ma podjąć w Sejmie odpowiednie kroki, aby utrzymać obecne przepisy.
PSL CHCE ZMIANY ZASAD W ODSZKODOWANIACH ZA ZWIERZYNĘ
Skarb Państwa, który odpowiada za zwierzęta łowne w Polsce powinien uczestniczyć w wypłacaniu szkód przez nie wyrządzonych i ponieść koszty z tym związane.

Dzięki MANIFESTACJi zorganizowanej przez
POLSKIE STRONNICTWo LUDOWEGO RZĄD UGIĄŁ SIĘ I ZMIENIŁ CZĘŚĆ ZAPISÓW "USTAWY O ZIEMI"
PSL uznając zasadność wprowadzenia ograniczeń w obrocie gruntami rolnymi w Polsce, będzie nadal zabiegać o nadanie takiego kształtu przepisom regulującym transakcje ziemią rolną, aby nie ograniczały szans rozwojowych gospodarstw rolnych i nie uzależniały możliwości dysponowania nią przez właściciela od decyzji urzędniczych.
WIĘCEJ....

Dziękuję za Państwa poparcie okazane Mieczysławowi Bagińskiemu.

Nasz kandydat zajął II miejsce i osiągnął naprawdę dobry wynik: 41,03% czyli 26618 głosów. Niewiele brakowało do zwycięstwa!
Nasze społeczeństwo budzi się do walki z infantylną dyktaturą pis! To jest dobry prognostyk dla społeczeństwa, dla Podlaskiego i dla Polski. Dziękujemy za wsparcie!

wyniki.....
GDZIE SĄ DOPŁATY BEZPOŚREDNIE?

Miały być pieniądze, będą kredyty dla rolników
Rolnicy dalej nie mają unijnych dopłat, choć jest już połowa lutego. Winne są czystki kadrowe prowadzone przez rząd w agencjach. PiS odpowiada rolnikom: jak nie dostaliście jeszcze dopłat weźcie sobie kredyt.
więcej ....
PSL WYGRAŁO Z PIS'EM

To był prawdziwy nokaut. Ten wynik pokazuje, że tylko PSL może zatrzymać PiS.....
WIĘCEJ ....

STANOWISKO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W SPRAWIE SYTUACJI W REJONIE PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ     
   
WIĘCEJ....

Niech Polacy sami zdecydują
Uważamy, że każdy powinien mieć wybór, kiedy przejdzie na emeryturę. Nie każdy da radę pracować aż do osiągnięcia ustawowego wieku emerytalnego. Dlatego proponujemy: emerytura już po 40 latach pracy. więcej .....

NASZ KANDYDAT DO SENATU
WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE 6 MARCA 2016
- Mieczysław Bagiński, to kandydat PSL, nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń, człowiek ziemi łomżyńskiej, suwalskiej, augustowskiej, osoba, która tam żyje na co dzień, nie jest przywieziona z Warszawy, nie jest osobą nową w środowisku, od wielu lat rozwiązuje problemy ludzi - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.
więcej ......
Kosiniakowe bije rekordy
Zainteresowanie nową formą wsparcia dla rodzin jest bardzo duże. Rodziców cieszy zarówno kwota 1000 zł miesięcznie, ale i łatwy dostęp do świadczenia. Świadczenie przysługuje wszystkim rodzicom, którzy nie mogą skorzystać z rocznych urlopów rodzicielskich. To m.in. studenci, osoby bezrobotne, pracujące na umowach o dzieło.
więcej .....
PSL proponuje wprowadzenie do programu "Rodzina 500 plus" zasady "złotówka za złotówkę".
Zasada ta miałaby zostać wprowadzona od 1 stycznia przyszłego roku. Dzięki temu przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczenia nie będzie automatycznie oznaczało jego utraty.
(przykład : matka, która przekroczy próg nałożony przez PiS o 50 złotych, nie straci całości świadczenia - dostanie 450 złotych wsparcia).
PiS blokuje rozwój odnawialnych źródeł energii. Skończy się to wyższymi rachunkami za prąd, bardziej zanieczyszczonym powietrzem i wysokimi karami finansowymi od Unii Europejskiej .
Dzięki PSL w poprzedniej kadencji Sejmu udało się uchwalić kompromisową ustawę o OZE. 
więcej ......

Prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz o polityce zagranicznej rządu

- PSL nie dopuści, by promocja polskiej żywności zapadła w głęboki zimowy sen. Chodzicie w pielgrzymkach na polską wieś tylko na dwa miesiące przed wyborami, wtedy jedziecie do polskiej wsi - zwrócił się do polityków PiS lider ludowców.
więcej ....

POPIERAM PETYCJĘ ZNP WS NIE-LIKWIDOWANIA GIMNAZJÓW !
Link do petycji: tutaj....

Apel ZNP:
Apel do nauczycieli i pracowników oświaty, środowiska naukowego, samorządów i społeczności lokalnych o wsparcie akcji zbierania podpisów za stabilizacją w oświacie RAZEM DLA GIMNAZJÓW
więcej......
NOWY WÓZ STRAŻACKI W KNYSZYNIE.

Pierwszy od 35 lat nowy gaśniczo-ratowniczy wóz strażacki w OSP Knyszyn.
WIĘCEJ ....

Święto Niepodległości

11 listopada 2015 obchody Dnia Niepodległości w Mońkach rozpoczęte zostały mszą świętą w kościele Św. Brata Alberta Chmielowskiego, a zaraz potem mogliśmy posłuchać półgodzinnego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru parafialnego.
więcej .....
PSL WPROWADZIŁO DOFINANSOWANIE NA ZATRUDNIENIE MŁODYCH LUDZI!

100 tys. miejsc pracy dla młodych ludzi
więcej....
Władysław Kosiniak-Kamysz nowym prezesem PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz 7 listopada 2015, na sobotnim posiedzeniu Rady Naczelnej PSL został wybrany na stanowisko prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego.
więcej .....
PROGRAM BIOASEKURACJI

Jeszcze do 10 listopada można składać wnioski na przyznanie pomocy rolnikom wdrażającym w swoich gospodarstwach program bioasekuracji.
wiecej ......
PROBLEM MAZOWSZA

Podział statystyczny, a nie administracyjny
Rada Ministrów przyjęła 3 listopada 2015 założenia wydzielenia dwóch NUTS-2 (jednostek statystycznych) na terenie Mazowsza. O takie rozwiązanie od kilku lat zabiegał marszałek Adam Struzik. wiecej .......
Dziękuje serdecznie za Państwa poparcie i oddane głosy. Niestety nie udało mi się uzyskać mandatu posła na Sejm, ale nadal zamierzam pracować na rzecz mieszkańców Województwa Podlaskiego.
Gratuluję zwycięzcom i życzę realizacji przedwyborczych obietnic.

Włodzimierz Szypcio
Polskie Stronnictwo Ludowe potwierdza wszystkie zawarte koalicje na poziomie samorządów wojewódzkich po wyborach w 2014 roku. Tym samym PSL w pełni dotrzymuje zobowiązań zawartych w umowach na obecną kadencję samorządową. PSL oczekuje wzajemności ze strony partnera koalicyjnego.

Janusz Piechociński, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego
Jarosław Kalinowski, przewodniczący Rady Naczelnej PSL
Warszawa, 3 listopada 2015 r.

20 października 2015

w Goniądzu odbyło się spotkanie z wyborcami - w większości producentami mleka
wiecej....
Święto Żołnierzy Batalionów Chłopskich

Dzień 8 października obchodzony jest jako Święto Żołnierzy BCh. Żołnierzom tym przyświecały najpiękniejsze ideały: wolność, godność, równość wobec prawa i sprawiedliwość.  WIECEJ .......

Droga Mońki Trzcianne


9 października 2015 r. odbyła się XI Sesja Rady Powiatu w Mońkach, na której podjęto uchwałę w sprawie upoważnienia Zarządu Powiatu w Mońkach do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1363B /Mońki-Kołodzież-Trzcianne/ więcej.....
Wywiad

Zapraszam do przeczytania wywiadu ze mną
więcej ....

Nowe zasady sprzedaży bezpośredniej

Poniżej trochę informacji nt. bardzo pożytecznej inicjatywy: sprzedaż bezpośrednia produktów z gospodratswa rolnego. Warto sie zapoznać.
więcej ....
17 WRZEŚNIA 2015
76 ROCZNICA NAPAŚCI ZSRR

Dla upamiętnienia napaści ZSRR na Polskę i ofiar sowieckiej agresji, dzisiaj wczesnym rankiem złożyłem razem z przestawicielami Polskiego Stronnictwa Ludowego znicze pod pomnikiem Armii Krajowej.
więcej.....
ZAKOŃCZENIE ZBIERANIA PODPISÓW POD PETYCJĄ O MODERNIZACJI DROGI KRAJOWEJ DK65

Chciałbym poinformować, że 16 września wysłałem Petycję w sprawie modernizacji drogi krajowej DK65 do Ministerstwa Infrastruktury.
więcej ......
DOPŁATY 2015 i częściowe zaliczki

W celu złagodzenia niekorzystnych skutków suszy podjęto działania umożliwiające wypłatę w 2015 r. CZĘŚCIOWYCH ZALICZEK na poczet płatności bezpośrednich, które wypłacane będą w okresie od 16 października do 1 grudnia 2015 r. Przyznawane będą z urzędu (nie jest potrzebny dodatkowy wniosek), na terytorium całego kraju.

TURNIEJ WSI ZBLUTOWO 2015

13 września 2015 miało miejsce Święto Wsi czyli VIII Turniej Wsi Gminy Mońki. Zgodnie z tradycją odbywa się on na terenie wsi która wygrała Turniej w poprzednim roku.
więcej......
POŚWIĘCENIE SZTANDARU PSL
6 września 2015r w Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Krypnie odbyła się uroczystość poświęcenia Sztandaru Polskiego Stronnictwa Ludowego powiatu monieckiego.
więcej .....
Od 1 WRZEŚNIA w sklepikach szkolnych nie ma tzw. „śmieciowego jedzenia". Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia autorstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ta ustawa jest ważna nie tylko dla dzieci, dla najmłodszych, ale również dla rodziców. Szkoła ma uczyć, edukować, a żywienie i zdrowy styl życia to także edukacja - to także misja szkoły.
29 sierpnia miałem zaszczyt uczestniczyć w obchodach Dnia Działkowca w ROD im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Mońkach, za co szczególnie dziękuję Panu Prezesowi Edwardowi Woźniewskiemu.
W przyszłym roku ROD im. Tysiąclecia PP będą obchodziły 50lecie działalności, co jest imponującym osiągnięciem i pokazuje jak bardzo ogródki działkowe są nam wszystkim potrzebne. (foto: emonki.pl / Andrzej Malinowski)

W dniu 25.07.2015 r. w Białymstoku odbyła się Wojewódzka Konwencja Wyborcza do Sejmu i Senatu 2015r. Konwencję swoją obecnością zaszczycił Kol. Janusz Piechociński Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Minister Gospodarki oraz kandydaci na kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu RP.
Wojewódzka Konwencja Wyborcza przyjęła listę kandydatów do Sejmu i Senatu wsród których znajduje się także moja skromna osoba - w jesiennych wyborach będę kandydował do Sejmu Rzeczypospolitej Polski
1 WRZEŚNIA 2015
76 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Dzisiaj w godzinach porannych - dla upamiętnienia wybuchu II Wojny Światowej, wszystkich jej ofiar oraz walczących za naszą wolność - przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego z gminy Mońki złożyli znicze pod Pomnikiem Armii Krajowej.

PRZYWRÓCONE STYPENDIUM
W wyniku interwencji jaką złożyłem na XII Sesji Sejmiku w dniu 22 czerwca 2015 do Zarządu Województwa przywrócono sty- pendia dla najlepszych uczniów.
W odpowiedzi uzyskanej 10 lipca 2015 Zarząd Województwa Podlaskiego przychy- lił się do prośby i zaplanował na ten cel (od roku 2016) kwotę 240 000 zł. Pozwoli to na udzielenie pomocy 60 stypendystom przez okres 10 miesięcy w wysokości 400zł/mc.
Pomocą będą objęci uczniowie z całego województwa, ale przypomnijmy że uzyski- wała je również młodzież powiatu monie- ckiego.

SPOTKANIE 9 LIPCA 2015 W MONIECKIM OŚRODKU KULTURY
Bardzo dziękuję za przybycie na spotkanie organizowane 9 lipca w MOK Mońki. Myślę, że uczestnicy nie byli zawiedzeni - tak samo jak i ja nie jestem.
Poza ogłoszeniem inicjatywy Modernizacja Drogi Krajowej DK65, bardzo ważnym i interesującym punktem była wymiana pomysłów na dalszy rozwój naszej okolicy. Dziękuję za wszystkie uwagi i obiecuję pomoc w ich realizacji.
Dziękuję także za pomoc w prowadzeniu spotkania Staroście Andrzejowi Daniszew-skiemu oraz Wiceprezesowi WFOŚiGW Marianowi Magnuszewskiemu.
WALKA Z ASF                                                    Zarząd województwa stara się w miarę swoich możliwości prawnych walczyć z ASF. Najlepiej sytuację opisuje wiadomość ze strony Marszałka Województwa M.K. Baszko (baszko.pl):
wiecej....
XX MITYNG OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W czwartek 18 czerwca miałem przyjem- ność uczestniczenia (jako gość) w XX Mityngu Osób Niepełnosprawnych w Mońkach.
Dziękuję za zaproszenie i życzę wielu kolejnych, tak samo udanych edycji Mityngu  fotorelacja emonki
fotorelacja MOPS Mońki

DODATKOWE ŚRODKI

DLA SZPITALA W MOŃKACH
Miałem przyjemność razem z kolegami z monieckiego PSL: Marianem Magnusze- wskim oraz Andrzejem Daniszewskim Starostą Monieckim pośredniczyć w nego- cjacjach o dodatkowe dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Udało man się uzyskać dodat- kowe 3mln złotych.
więcej .....

POSUMOWANIE ŚWIĘTA LUDOWEGO 2015
Myślę, że tradycyjne spotkanie z okazji Święta Ludowego było udane także w tym roku. Dziękuję wszystkim za przybycie.
więcej .....

Zapraszam do obejrzenia zdjęć także na stronie Zarządu Powiatowego PSL kliknij tu
Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem
Powered by Kopage